kniha-o-santiagu

25. 1. 2016

Kniha o Santiagu

Jak jsem už varoval, pro zaznamenání všeho, co se stalo ve Španělsku, nebude stačit pár blogů a musel jsem napsat něco mohutnějšího, co společně s pár fotkama, básničkama a artefaktama více udrží celou tu věc v paměti. Nakonec vznikla elektronická kniha.

"V davu se najednou rozsvítí světlé vlasy postarší paní a naše úsměvy se rozzáří tak, jak je to vždy, když jste rádi, že někoho vidíte. Je to paní domácí z hostelu předešlé noci a líbám jí na obě tváře. Vytahuje z kabelky Noliinu nabíječku na mobil a španělsky (anglicky neumí) mi vysvětluje, že si to ta blonďatá holka včera zapomněla v hostelu, jestli se s ní tedy neuvidím a nepředal bych jí to.
“Doufám, že jo.” A doopravdy doufám.
“Ti credo.” A já si strkám nabíječku do tašky. Na konci světa, tam kde už je jen oceán a možná někde daleko vzadu Kanada, je ticho a přes dunění vln a hučení větru člověk neslyší vlastního slova. Poutníci zachumlaní do kapuce se trousí po útesech poté co míjejí hořící oheň pro spálení věcí, nebo symbolů, které chce člověk nechat za sebou, míjí železnou konstrukci a potom chvíli sedí na útesu a pozorují obzor, který není nic jiného, než tenoučká linka zaoblená podle poloměru Země vytvořená masou vody, kterou vítr neustále žene bez cíle a smyslu. A to je všechno. Chvíli tam sedí, náhle se zvedají a vracejí se domů ke svým rodinám a životům. "

Úryvek ze strany 79. Je to moje první kniha, má něco málo přes 80 stran. Snad jsem tam dokázal vtisknout alespoň část z toho léta. Tam uvnitř textu se chtě nechtě potkáte s new-age řečma, řešením mých nedospělých komplexů a rádoby básnickými obraty, ale určitě nasajete i něco z Camina.

» Jsem připraven: Přečíst si knihu 'Santiago de Compostela - Dobrá cesta, špatná cesta' od Milana Švehly 

» Dočetl jsem až na konec bezplatného náhledu a chci vědět, jak to dopadne: zainvestujte 99 centů (nebudete litovat), nebo se ozvěte a řekněte si o rukopis.

Přeji hezký počtení.

M

 

Ve Zlíně, 25. 1. 2016