smekam---hory-v-palermu

11. 8. 2014

Smekám - Hory v Palermu

Zapisuji zážitky z letních prázdnin. Ne snad proto, že by někoho mohlo zajímat, kde jsem byl, nebo co dělám, ale pro ty, kteří hledají inspiraci a ztratili víru, že dobré věci se dějí a že člověku se splní všechno, co si přeje.
Jako první publikuji svůj článek ze školního časopisu What's IN.

"Zhruba rok zpátky se mi v hlavě začala rodit nepopsatelná touha navštívit Itálii, jakožto kolébku evropské kultury. Párkrát jsem se od té doby vyspal a poté mě probudila kolečka letadla dosedající na přistávací plochu.

Good morning, Palermo. Čekalo mě nezapomenutelných čtrnáct dní, i když jsem to v ten okamžik ještě nevěděl. Raději jsem se tedy nedíval na čas a každým výdechem se snažil zachytit co nejvíc Sicílie. Nedívat se na čas mělo ještě dvě další výhody: člověk tolik nevnímal, že autobusy jezdí s hodinovým zpožděním a nebyl naštvaný na Italy, kteří chodili taky věčně pozdě.

Nemůžu mluvit za ostatní, protože jsme byli každý umístěn do jiné firmy, ale za mě? Databáze a webdesign? Nedělám si srandu, když říkám, že bych tam všemi deseti zůstal okamžitě pracovat, protože ve volném čase stejně poslední dobou nedělám nic jiného. S člověkem také zahýbe, když mu práci pochválí majitel patnáct let fungující firmy s dvěma sty zákazníky. Produktivita se poté pohybuje úplně někde jinde, než když Vás někdo pouze napomíná a úkoluje. Rychle jsem se naučil, že týmová práce má smysl a že je důležité vědět, na čem pracuji a zda to dává smysl. Mnohdy jsem pak zůstal v práci o dvě tři hodinky déle, protože jsem chtěl úkol dokončit.

A pak? Do klubu, do hor, nebo na pláž, na pizzu, na trh, koncert. Nadechnul jsem se a stál jsem na Monte Pellegrino a měl Palermo na dlani. Vydechnul a byl jsem v English Garden na hudebním festivalu. Následující ráno jsem často probíral své zážitky z předchozího dne se svým kolegou v hostitelské firmě a on mi mnohdy doporučil, co bych ještě měl vidět.

Zkušenosti, které jsme tam všichni do jednoho nabyli, jsou nepopsatelné a nepřenosné. Nemluvím za všechny, já za sebe mohu pouze smeknout před nepopsatelnou sílou, která mi to vše zprostředkovala.

Také jsem tam nafotil skvělou kolekci fotek jedné Italky. Jedna ukázka je na -> zoneramě.

11. 8. 2014