cchords-k-dispozici

7. 11. 2015

Cchords k dispozici

Hledal jsem na internetu a došlo mi, jak jsou na tom hudební servery pro muzikanty špatně, a tak jsem napsal jednoduchý web jako alternativu k akordovým portálům. Hlavně pro sebe, ale k dispozici každému, kdo bude chtít.

Jde vlastně o velice jednoduchou webovou aplikaci, na které jsem se snažil, aby uživatelská zkušenost byla co možná nejhladší. Všechen obsah je viditelný bez přihlášení, pro přidávání songů do vlastního zpěvníku je potřeba zadat e-mail a heslo, což je vlastně hlavní funkce a úkol celého webu - aby mohl mít každý svůj personalizovaný zpěvník písniček, které si zatím nepamatuje, nebo které umí zahrát a podle toho si je brnkat. Sám si totiž nepamatuji, co umím zahrát, a můj osobní zpěvník se mi proto hodí, když jednou za měsíc vezmu do rukou kytaru a mám chuť hrát. Kdysi jsem si songy tisknul, ale doba se zdigitalizovala a mnohem raději teď vezmu do ruky iPad. A tak jsem napsal web takový, aby mi vyhovoval pro to, co při hraní na kytaru potřebuju.

Co bych vyzdvihnul:

Mobilní zkušenost
u sebe předpokládám hlavní využití na mobilu a tabletu, takže tomu odpovídá i odladěnost aplikace na mobilních zařízeních

Rychlost načítání
oproti ostatním portálům se plynule načítá i na 20 kbps (zpomalená rychlost mobilního připojení 3G)

Minimum hloupostí
žádné reklamy, prodeje CD, novinky ze světa showbyznysu a hitparády. Registrační proces je otázka čtyř vteřin.

Verze pro tisk
u které se zároveň URL dá uložit pro offline zobrazení 

Co chybí, je zásoba akordů. Budu přidávat podle svých potřeb, ale chtěl bych, aby si každý vytvářel tak nějak svůj zpěvníček a tím rozšiřoval společnou databázi.

Web dávám k veřejnému používání: kytaristi - mrkejte, zkoušejte a pište podněty!

Cchords.felixprojekt.cz

 

ve Zlíně, 7. 11. 2015