aktualni-projekty-a-flaska-likeru

31. 5. 2014

Aktuální projekty a flaška likéru

Jo, ono se může zdát, pokud si na felixprojekt.cz chodíte každé ráno před snídaní zlepšit náladu, že za poslední dva tři měsíce, no, hm, jen si to přiznejme, hezky zplna. Největší změna byla taková, že jsem základní barvu změnil z #FF6600 na #FF8400, protože se mi zdála jemnější. K tomu jsem se odhodlával několik týdnů, aby to s méně adaptabilními návštěvníky neseklo. Jenže já se neflákám, ačkoliv by se to tak na první pohled mohlo jevit.

Proto se teď právě budu věnovat popisu několika věcí, kterým v poslední době věnuji svou energii a pokusím se tím obhájit svojí pozici ne-flákače, ne-pecivála, geeka, hipstera, rádoby umělce a energicky naladěného jedince. Nechte se překvapit.

PřekvapMě

Je to takový nápadíček, spíš než nápad. Nedávno jsem narazil na 'unplug the TV' stránku, která fungovala úplně stejně, jako takhle nově zřízená mini-page, ale všechny videa byla v angličtině. Noatak tu máme českou verzi, ale je to 'via @felix_projekt'! Videí je zatím pár... Ano, je jich opravdu málo, ale zkoukněte je, berte to tak, že kvalita je více než kvantita, dejte si stránku do záložek, nebo si jí někam poznamenejte a zase se k ní po čase vraťte! Nebo rovnou pošlete nápad na přidání videa. Rád se nechám inspirovat ^-^

www.prekvapme.felixprojekt.cz.

Minimalismus a Tři kápě

Možná už brzo uvidíte magazín, nebo nějaké hotové weby! To mě baví. Progress, progress, progress!

Kluci, kteří na Třech kápích už nějaký ten pátek pracují mají v programu práce hlavně zpravodajství z Třebíče, tedy vlastně jeho moderní formu, ->facebook.

What's IN - školní časopis

Celý web, nějaký ten článek, nějaké to video. Je to skvělá idea. whatsin.mzf.cz.

manage projects 1.0

Dostáváme se k vysvětlení titulku! Jednou jsem si totiž šel do supermarketu pro lahváče, jak to pravidelně v Třebíči dělávám. Když jsem ale přišel na pokoj, pod tričkem jsem neměl Staročecha za 6 korun jako obvykle, ale flašku vaječňáku, protože jsem na něj prostě měl chuť. Navíc se mi v hlavně zrodil i nápad vyrobit svůj první virtuální produkt, který mi zároveň poslouží jako dobrý nástroj k orientaci v aktuálních zakázkách a zpřehlední komunikaci se zákazníky. Neuměl jsem MySQL, měl jsem miniaturní základy PHP a když jsem o tři dny a tři noci později poté vydával manage projects 1.0, uměl jsem obstojně MySQL, měl průměrně naspáno 4 hodiny denně a flaška naplněná vaječným likérem se proměnila v bezcenný kus skla.


Zde mě čeká ještě velký kus práce, než budu schopen manage poskytnou k vyzkoušení každému. Ale makám na tom.

#vyfoťFotografa 

Včera jsem se vrátil z Prahy, kde jeden můj kamarád přišel s nápadem focení fotografů. Jen se nad tím zamyslete. Jste fotograf, určitě jste, protože každý je dneska fotograf, a snažíte se zachytit nějaký ten kouzelný moment. Jste lovec okamžiku. Kdo je ale větší borec. Ten, kdo zachytí okamžik, nebo ten, kdo zachytí toho lovce? Je to prostě pecka a píšu o tom právě dnes, protože zítra už bych z toho tak moc nadšený nebyl.

Čeština na webu 

Křivdil bych této webové prezentaci, kdybych řekl, že jsem na ní úplně kašlal. Všechno jsem tu přeložil do češtiny, aby to nevypadalo jednotněji.

no a celkově... 

Prostě se neflákám, tečka. Hodně fotím, programuju, dělám weby, cvičím zpěv, ráno cvičím, včelařím a tvořím. Dalši novinkou je také to, že jsem založil Flattr, takže to můžete konečně náležitě ocenit ^-^. Ahoj.

V Třebíči, 31. 5. 2014