bilancovani-+-10-a-pul-pisnicky

2. 6. 2014

Bilancování + 10 a půl písničky

Čas je hodně relativní, takže se není čemu divit, že to mrknutí trvalo 10 měsíců. Během těch 10 skvělých/nepopsatelných/normálních/divných měsíců se stalo hlavně to, že čas plynul, uzrával a různě kondenzoval. Někdy se nahromadil na jendom místě, jindy to byl zase neuvěřitelnej fičák. Jak tak ubíhá ten čas, většinou za sebou něco nechává. Nejde to samozřejmě nijak sezumarizovat, ale nahrát to jde.

A tak jsem to nahrál.

Jako v drtivé většině případů jsem to ani já nečekal, ale nechal jsem se tak nějak unést sledem událostí a sklouznul jsem se až k tomu, že jsem během třech dní, od bodu, kdy jsem ještě netušil, co se chystá, až k bodu, kdy jsem dokončil jednoduchý cover a právě uploaduji hotové nahrávky na soundcloud. Trochu více si specifikujme 'hotové'. Popíšu trochu pracovní proces a budu to brát i jako opodstatnění toho, proč by se ty songy někomu zrovna nemusely líbit.

- přišel jsem do zkušebny, zjistil, že diktafon leží na stole

- upevnil ho do stojanu a bez nějakého rozehraní, rozezpívání, prostě těch doporučených věcí jsem přehrál vlastně skoro všechny písničky, které pod hlavičkou 'felix projektu' mám napsané

- řekl jsem si, že je super mít nahrávky a odjel do Třebíče, s nahrávkami na disku

- rozstřihal jsem celý záznam na 11 písniček

- voilà - první session record je na světě

Ano, já vím. To není úplně OK a některé části jsou trochu mimo. Nejspíš se možná dokonce budu trochu stydět a ty songy za dva týdny smažu, ale říkal jsem si, že bude fajn, je mít všechny tak krásně pohromadě a na síťi, kde si je budu moct kdykoliv poslechnout, umocněno tím, že si nejspíš následující týdny na kytaru moc nezahraju.

Zatím jen na Soundcloudu, nejspíš ho v následujících dnech přidám ještě na Vivalu (již přidáno - poslechnout a přispět můžete -> zde), aby za něj někdo mohl utratit 20 Kč, i když si myslím, že jsou vhodnější nahrávky, za které by se měly utrácet peníze.

Here it is. Pojmenoval jsem to 'Voice from the bedroom session', protože moje zkušebna je vlastně taková velká ložnice a session proto, protože to je prostě session.

voice

-> všechny nahrávky na soundcloudu

 Feel free to listen. Já si ty songy prozatím užívám, než začnu vidět ty chyby. Určitě je to také tím, jaké emoce, lidé, příběhy jsou spojené s každou tou písničkou. Třeba si k tomu najde každý ten svůj.

2. 6. 2014