Život

Počítač již zapínám jenom na práci, i když jsem měl období, kdy pro mě můj Orc Shaman znamenal všechno. Jak jen to bylo možné, opustil jsem rodnou vesnici, abych se do ní mohl stále rád vracet a postupně si oblíbil prostřihávání stromků a procházky lesem. Ve městě jsem objevil prostředí hudebních skupin a začal doopravdy respektovat uměleckou tvorbu. Během studia počítačové grafiky mě uchvátila možnost dovytvářet smysluplné produkty a dělat tak svět snazší k používání. Obsáhlejší kecy aktuálně zveřejňuji zde na blogu.

Design

Uvědomuji si nutnost a zodopovědnost za vytváření smysluplné grafiky. Myslím, že právě ta zodpovědnost je to, co dělá z grafiky design. Nevnímám ho jako umění, ale jako nástroj komunikace. Ovládat ten nástroj je důležité pro většinu z nás v každodenním životě. Nemyslím si, že se jedná jen o práci v grafickém editoru. Je vždy potřeba poznat potřeby jak zákazníka, tak koncových uživatelů a navrhnout řešení jejich problémů.

Web

Proces tvorby postupně vyústil do navrhování webů a uživatelského rozhraní. Začal jsem hodně programovat. Všechny weby jsou postavené na vlastním redakčním systému upraveném pro potřeby každého konkrétního zákazníka. Snažím se, aby web sloužil Vám, ne Vy jemu. Klíčová je použitelnost. Tvořím podle svého etického kodexu a dělám svou práci tak, abych se ráno mohl podívat do zrcadla.